Presentació

Els òrgans de govern de la Cambra de Comerç de Manresa són el Ple, el Comitè Executiu i el President.

Els membres dels òrgans de govern de la Cambra de Comerç de Manresa són escollits per sufragi universal de totes les empreses de la demarcació cada 4 anys, i ostenten durant aquest mandat de 4 anys la representació dels respectius sectors per als quals han estat escollits. Alhora, es constitueixen comissions de treball, formades per membres del Ple i altres representants del món empresarial, la missió de les quals és estudiar i seguir en profunditat temàtiques específiques, així com elevar propostes d’actuació als òrgans de govern de la Cambra de Comerç de Manresa. Existeixen també les figures dels adjunts a comissió, vocals consultors i delegats.

PRESIDÈNCIA

Pere Casals Perramon

Nascut a Manresa l’any 1960, és titulat en Enginyeria Industrial per l’Escola Tècnica Superior d’Enginyers Industrials de Barcelona (Universitat Politècnica de Catalunya) i MBA per Esade. És director general de Casals Cardona Industrial des del 1995, empresa amb presència arreu del món, sota la marca TECNIUM. Presideix la Cambra de Comerç de Manresa des de l’any 2009.

cv_perecasals_2016

Comité executiu

  • Casals Perramon, Pere (Casals Cardona Industrial SA) –  President
  • Torrens Alsina, Jordi (Torrens Carreras SA) – Vicepresident
  • Juanola Foixench, Llorenç (Comercial Juanola SL) – Vicepresident segon
  • Lammers, Carel Peter (A. Raymond – Tecniacero) – Tresorer
  • Tragant Mestres de la Torre, Jordi (Constructora d’Aro SA) – Vocal
  • Sorroche Montellano, Antoni (MS-MT SL) – Vocal
  • Rodó Rodà, Joan Sebastià (Kadira Mobiliari i Projectes SL) – Vocal
  • Jovells Cases, Manel (ALTHAIA, Xarxa Assistencial de Manresa FP) – Vocal
  • Lavin i Serra, Joaquim (Iberpotash SA) – Vocal

Ple

Membres del Ple de la Cambra de Comerç de Manresa

  • Alias i Rovira, Josep – OBRA LLAR 2000 SL
  • Bouso i Casellas, Sonia – ELECTROMECANICA SOLER SL
  • Carrera i Singla, Jordi – EXCAVACIONES DEL BAGES SA
  • Carulla de Haro, Javier – CALEFACCIONS CARULLA SL
  • Casals i Perramon, Pere – CASALS CARDONA INDUSTRIAL  SA
  • Casas i Hernan, Jordi – MOTOR CADI SL
  • Caus i Soler, Ramon – FUSTES DEL PIRINEU CATALA SA
  • Claret Arimany, Josep – CONSTRUCCIONS COTS I CLARET SL
  • Clavero i Lopera, Xavier – SEUBAS SALVANS SL
  • Cortina i Torner, Joan – VILARDELL PURTÍ SA
  • Escalé i Sisteré, Josep – ESSIS CONFECCION SL
  • Garcia i Comas, Xavier – GERGAR CB
  • Grandia i Corominas, Pere – SA D’ENGINYERIA LARIX
  • Jiménez i Guitart, Joan Carles – PIMEC-PETITA I MITJANA EMPRESA DE CATALUNYA
  • Jovells i Cases, Manel – ALTHAIA XARXA ASSISTÈNCIAL DE MANRESA FP
  • Juanola i Foixench, Llorenç – COMERCIAL JUANOLA SL
  • Lammers, Carel Peter – A. RAYMOND TECNIACERO SAU
  • Lanza i Prieto, Xavier – LA CASA DE LES RAJOLES SL
  • Lavin i Serra, Joaquim – IBERPOTASH SA
  • Martínez i González, Ginés – NUALLA 2005 SL
  • Martos Aranda, Santos – CENTRAL DEL PLÀSTIC MANRESA SL
  • Mauri i Claret, Vicenç – MATRIBAGES SL
  • Moratonas i Ponsa, Salvador – MARMOLES HERMANOS MORATONAS SL
  • Obiols i Benet, Josep – SISTEMES D’ORGANITZACIÓ SA
  • Pastor i Gras, Joaquim – METALBAGES SA
  • Perramon i Ferran, Enric – AUSA CENTER SL
  • Perramon i Santasusana, Miquel – PERRAMON I BADIA SA
  • Reyes i Gómez, Juan Reyes – BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA SA
  • Rodó i Roda, Joan Sebastià – KADIRA MOBILIARI I PROJECTES SL
  • Roqueta i Segalés, Ramon – BODEGAS ROQUETA SA
  • Rosell i Martí, Manel – FUNDACIÓ CAIXA DE MANRESA
  • Sala i  Casanova, Montserrat – EVA ESPAÑOLA SL
  • Sorroche Montellano, Antonio – MS-MT SL
  • Sorroche Montellano, Mateo – SOMIC TRANSPARK SL
  • Torras i Anguera, Josep – RESTAURANT MIRADOR DE MONTSERRAT SL
  • Torrens i Alsina, Jordi – TORRENS CARRERAS SA
  • Tragant i Mestres de la Torre, Jordi – CONSTRUCTORA D’ARO SA
  • Vidal i Castelló, Marc – PLANXISTERIA INDUSTRIAL M. VIDAL SL
  • Vidal i Vilà, Francesc – CONSTRUCCIONS FRANCESC VIDAL SA
  • Vilà i Vila, Josep Maria – CONTENIDORS VILÀ VILA SL

Vocals consultors

Vocals consultors

  • Barniol Subirà, Jaume – Fundació Lacetània
  • Martínez Espinosa, Valentí – Fundació Universitària del Bages
  • Masana Botella, Enric – Col·legi d’Arquitectes de Catalunya
  • Peña Pitach, Esteban – Escola Politècnica Superior d’Enginyeria
  • Portabella Ballester, Salvador – Col·legi d’Agents Comercials
  • Prado Pozuelo, Josep Manuel – Centre Tecnològic de Manresa
  • Sinca Cura, Josep – Fundació Abadia de Montserrat
  • Tobias Herrera, Antoni  – Col·legi d’Enginyers Tècnics Industrials
  • Torras Torras, Albert – Montepio de Conductors
  • Vázquez Saiz, Lluis – Col·legi d’Enginyers Industrials

Adjunts a comissió

Adjunts a comissió

  • Graupera Cornet, Salvador – Sabadell Atlàntic
  • Haro Najar, Joan – Fira de Manresa
  • Sánchez Mora, Ismael – UBIC
Cambra de Comerç de Manresa © Tots els drets reservats | Avís Legal

Intranet

No recordes la teva clau de pas?